Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS uložil znovu pokuty za kartel v oblasti komunální techniky

ÚOHS uložil znovu pokuty za kartel v oblasti komunální techniky

ÚOHS uložil znovu pokuty za kartel v oblasti komunální techniky

4.12.2015 10:36, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil znovu pokuty za kartel v oblasti komunální techniky. Firma Garnea má zaplatit 1,518 milionu korun. Druhou pokutovanou společností je Garden Studio. Předseda ÚOHS Petr Rafaj jí pokutu navýšil z původních 74.000 korun na 300.000 korun. Dnes to řekl ČTK.

Firmy slaďovaly svoje nabídky do výběrového řízení na nákup zahradní techniky, kterou vypsal Národní památkový ústav. Nabídky podaly v rychlém časovém sledu po sobě. "Vykazovaly nápadnou podobnost, především obsahovou. Shodovaly se také obálky, v nichž byly obě nabídky podány, obě byly nadepsány nesprávně, navíc s totožnou chybou ve jméně ředitelky Národního památkového ústavu," uvedl Rafaj.

Podle něj firmy jednaly ve vzájemné shodě, ovlivnily výsledek uvedeného výběrového řízení a narušily tím hospodářskou soutěž. GARDEN Studio dostala od Rafaje vyšší pokutu, protože její původní výše byla disproporční k druhé firmě.

Už dříve Rafaj potvrdil také sankce v souvisejícím řízení za kartel mezi firmami KIS plus, a. s., a GARDEN Studio, s. r. o. pro Plzeňské městské dopravní podniky. KIS má zaplatit 1,5 milionu korun a GARDEN Studio 74.000 Kč.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.9 + 46.5) *

Zpět na přehled