Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS uložil Varnsdorfu pokutu 327.000 za protiloterijní vyhlášku

ÚOHS uložil Varnsdorfu pokutu 327.000 za protiloterijní vyhlášku

ÚOHS uložil Varnsdorfu pokutu 327.000 za protiloterijní vyhlášku

11.3.2019 11:38, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil městu Varnsdorf pokutu 327.000 korun za protiloterijní vyhlášku. Rozhodnutí už potvrdil i předseda úřadu Petr Rafaj, který se případem zabýval poté, co město podalo proti rozhodnutí úřadu rozklad. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Vyjádření varnsdorfské radnice ČTK zjišťuje.

Město se proti zákonu o ochraně hospodářské soutěže provinilo tím, že ve vyhlášce, kterou hazard na území města od ledna 2013 omezilo, stanovilo jmenovitě místa, kde sázkové hry, loterie a podobné hry lze provozovat.

"Město výběr adresních míst provozování neprovedlo na základě objektivních, nediskriminačních a předem známých kritérií. Vyhláškou byli zvýhodněni soutěžitelé, kteří mohou na povolených adresních místech nadále provozovat loterie a provozovny k účelu provozování loterií," uvedl v rozhodnutí Rafaj.

Za podobný postup dostalo loni v listopadu pravomocnou pokutu 734.000 korun město Karlovy Vary, v květnu loňského roku musel pokutu 499.000 korun zaplatit i Děčín. V obou případech města ve vyhláškách přesně stanovila místa, kde lze hazard provozovat.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.5 + 24.3) *

Zpět na přehled