Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 26. 5. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS uložil Praze 8 pokutu 150.000 Kč za chyby u Centra Palmovka

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

ÚOHS uložil Praze 8 pokutu 150.000 Kč za chyby u Centra Palmovka

ÚOHS uložil Praze 8 pokutu 150.000 Kč za chyby u Centra Palmovka

3.5.2017 10:43, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj uložil pokutu 150.000 korun městské části Praha 8 za chyby související s výstavbou administrativního a obchodního Centra Palmovka. Rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu úřadu. Městská část s pokutou nesouhlasí, napadla ji žalobou u Krajského soudu v Brně.

ÚOHS se případem zabýval několik let. Původně za chyby uložil pokutu 450.000 korun, poté úřad sankci snížil a některé části svého rozhodnutí změnil. Chyby byly podle něj například v kvalifikačních kritériích, třeba u požadavku akreditovaného certifikátu společenské odpovědnosti, který měly firmy mít.

Stavbu Centra Palmovka za více než 1,1 miliardy korun schválila Praha 8 v roce 2010. Stavební firmě Metrostav vyplatila asi polovinu částky. Práce ale zastavily neshody mezi stavařem a radnicí. Rozhodčí soud loni radnici Prahy 8 nařídil, aby prostřednictvím své firmy Centrum Palmovka (CP) zaplatila Metrostavu zhruba 19 milionů korun. Část z peněz přiřkli soudci jako náhradu nákladů na řízení.

Budova by měla zabírat plochu o rozloze více než 16.000 metrů čtverečních. Vyřešit majetkoprávní a finanční problémy rozestavěné budovy chce magistrát hlavního města. Pokud by mimosoudní vyrovnání bylo úspěšné, do budov by se mohla příští rok nastěhovat pražská zdravotnická záchranná služba.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.0 + 17.8) *

Zpět na přehled