Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS uložil Povodí Vltavy půlmilionovou pokutu

ÚOHS uložil Povodí Vltavy půlmilionovou pokutu

ÚOHS uložil Povodí Vltavy půlmilionovou pokutu

11.7.2013 12:23, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro Povodí Vltavy za diskriminaci uchazečů v tendru na rekonstrukci sídla státního podniku. ČTK to dnes řekl Rafaj.

Povodí Vltavy zadávalo zakázku před dvěma lety formou užšího řízení. Mimo jiné požadovalo dodávku bezpečnostního datového systému, který detailně specifikovalo.

ÚOHS dospěl k závěru, že požadavky na systém odpovídají pouze jednomu konkrétnímu výrobku, který dodávala společnost, jež byla subdodavatelem jak vybraného uchazeče, tak druhé firmy v pořadí.
"Zadavatel tedy v tomto případě nepostupoval v souladu se zákonem, který stanoví, že technické podmínky nesmějí zaručovat výhodu některým dodavatelům, a vytvářet tak neodůvodněné překážky hospodářské soutěži," uvedl Rafaj.

Podle něj má zadavatel právo stanovit si technické podmínky podle vlastních potřeb, musí přitom ale respektovat zásadu nediskriminace. "V uvedeném případě byla specifikace části předmětu plnění stanovena příliš úzce, a to navíc v situaci, kdy požadovaný výrobek byl schopen dodat jen malý okruh specializovaných IT firem," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.7 + 26.6) *

Zpět na přehled