Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS uložil pokutu 400.000 korun Kraji Vysočina a městu Přibyslav

ÚOHS uložil pokutu 400.000 korun Kraji Vysočina a městu Přibyslav

ÚOHS uložil pokutu 400.000 korun Kraji Vysočina a městu Přibyslav

15.11.2010 16:09, Zdroj: ČTK

Antimonopolní úřad uložil pokutu v souhrnné výši 400.000 korun Kraji Vysočina a městu Přibyslav za chyby v zakázce na výstavbu silnice druhé třídy II/350 Přibyslav-Žižkova ulice. Rozhodnutí je nepravomocné a je možné se proti němu odvolat. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Kraj i Přibyslav zakázku dosahující téměř 24 milionů korun zadávaly společně. Podle úřadu nezákonně postupovaly při stanovování technických kvalifikačních předpokladů.

Uchazeči měli v zakázce splnit technické kvalifikační předpoklady předložením dokladu o vlastnictví obalovny na dodávku obalovaných směsí nebo smlouvy o smlouvě budoucí s vlastníkem této obalovny. Tento požadavek zadavatelé nezveřejnili v oznámení o zahájení zadávacího řízení, ale až v rámci dodatečných informací. Podle Rafaje prostřednictvím dodatečných informací nelze v žádném případě realizovat zásadní změny zadávacích podmínek.

"V souvislosti s tím nebyla dodržena zásada rovného zacházení," uvedl Rafaj. Zadavatelé totiž neprodloužili lhůtu k prokázání splnění kvalifikace. Znevýhodnili tak uchazeče, kteří nemají k dispozici vlastní obalovnu a musí si smluvně zajistit subdodavatele.

"Uchazeči měli na prokázání splnění nového požadavku na kvalifikaci o pět dnů kratší lhůtu, než stanovuje zákon," uvedl Rafaj. Z 12 podaných nabídek byly podle něj tři vyřazeny právě i z důvodu nedoložení dokladu o disponování obalovnou.

S vybraným uchazečem, akciovou společností COLAS CZ, již uzavřely smlouvy o dílo. Větší část pokuty ve výši 250.000 má zaplatit kraj, Přibyslav dostala pokutu ve výši 150.000 korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.9 + 26.9) *

Zpět na přehled