Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS uložil pokutu 200.000 korun Kostelci nad Orlicí

ÚOHS uložil pokutu 200.000 korun Kostelci nad Orlicí

ÚOHS uložil pokutu 200.000 korun Kostelci nad Orlicí

28.8.2013 09:46, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil pokutu 200.000 korun Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku za to, že uzavřel dvě smlouvy na stavební a montážní práce na víceúčelové herně a pro místní sportovní klub. Město tak rozdělilo veřejnou zakázku, čímž se snížila její předpokládaná hodnota, a dodavatele vybralo bez zadávacího řízení, což je v rozporu se zákonem. Město podalo proti rozhodnutí rozklad, uvedl dnes ÚOHS v tiskové zprávě.

"Pro určení, zda se jedná o jednu či více veřejných zakázek, je rozhodující místní, časová, urbanistická, věcná, technologická a funkční souvislost plnění. Zadavatel zahájil s dvou-, respektive tříměsíčním odstupem dvě výběrová řízení a s výzvou k podání nabídek oslovil téměř shodný okruh dodavatelů a následně podepsal se stejným uchazečem vybraným v obou výběrových řízeních dvě smlouvy o dílo," uvedl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj.

Stavební práce se dělaly pouze na Stadionu Mládeže v Kostelci, byla zpracována pouze jedna projektová dokumentace a obě veřejné zakázky měly shodný termín dokončení. "Jednalo se tedy o jeden urbanistický celek stavěný v jednom místě a ve stejném čase. Prokázala se i věcná, technologická a funkční souvislost," doplnil Rafaj.

Úřad rozhodl, že veřejná zakázka tvořila jeden celek s předpokládanou hodnotou přes 6,6 milionu korun. Šlo tudíž o podlimitní zakázku, kterou muselo město zadat v některém ze zadávacích řízení v souladu se zákonem.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.1 + 25.9) *

Zpět na přehled