Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS udělil pokutu 300.000 Českému telekomunikačnímu úřadu

ÚOHS udělil pokutu 300.000 Českému telekomunikačnímu úřadu

ÚOHS udělil pokutu 300.000 Českému telekomunikačnímu úřadu

11.5.2018 10:59, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ) pokutu 300.000 korun za to, že zadal veřejnou zakázku v jednacím řízení bez uveřejnění. ČTÚ poptával servisní podporu pro různé typy softwaru, uvedl Ekonomický deník. Jednací řízení bez uveřejnění využil i přes to, že jej antimonopolní úřad předem upozornil, že jednání může být v rozporu se zákonem. Pokuta není pravomocná.

ČTÚ zadal zakázku daným způsobem "z technických důvodů a z důvodu ochrany výhradních práv, aniž by k tomu byly splněny podmínky stanovené zákonem", uvedl v rozhodnutí ÚOHS. Důvod spočívající v nutnosti ochrany výhradních práv vybraného uchazeče vytvořil sám zadavatel, když uzavřel smlouvu o dílo v roce 2006. Zároveň zadavatel neprokázal, že by předmětnou veřejnou zakázku mohl z technických důvodů zajistit pouze vybraný uchazeč, dodal ÚOHS.

Kvůli postupu ČTÚ nebyl podle antimonopolního úřadu vybraný nejvhodnější uchazeč, protože vybraný dodavatel nebyl vystavený konkurenci. Není vyloučeno, že v případě otevřeného řízení mohl ČTÚ získat výhodnější nabídky za nižší cenu.

ČTÚ podal proti rozhodnutí rozklad, kterým se bude zabývat předseda ÚOHS Petr Rafaj. V daném případu se rozhoduje již podruhé. Poprvé ÚOHS udělil v první instanci taktéž pokutu 300.000, ale ve druhém stupni rozhodnutí Rafaj zrušil a vrátil k opětovnému projednání. To vedlo ke stejné výši pokuty.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.7 + 25.3) *

Zpět na přehled