Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS: Tipsport může převzít svého konkurenta Chance

ÚOHS: Tipsport může převzít svého konkurenta Chance

ÚOHS: Tipsport může převzít svého konkurenta Chance

14.8.2012 11:00, Zdroj: ČTK

Brno  - Sázková kancelář Tipsport může převzít svého konkurenta společnost Chance. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dospěl k závěru, že případ nepodléhá jeho posouzení. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. ÚOHS se případem zabýval od května.

"Vydali jsme prvostupňové rozhodnutí, v němž jsme konstatovali, že spojení firem nepodléhá našemu povolení, neboť obrat převáděné části podniku společnosti Chance nedosáhl zákonného obratového limitu 250 milionů korun," uvedl Rafaj.

Tipsport je v Česku největším provozovatelem kurzových sázek na sportovní události. Tipsport i Chance vznikly v roce 1991. Tipsport nabízí sázky především na sportovní události, ale vypisuje kurzy i na politické či zábavní kulturní události.

Od července 2010 nabízí číselnou loterii Tipšestka. Součástí Tipsportu jsou ještě sázkové společnosti v Polsku a na Slovensku. Tipsport loni v kamenných pobočkách a na internetu vybral od sázejících 8,4 miliardy korun, zatímco v roce 2010 firma vybrala kolem sedmi miliard korun.

Chance je společností s celostátní působností. Své služby nabízí ve více než 300 pobočkách rozmístěných jak ve velkých městech, tak i v lokálních střediscích, prostřednictvím internetu a Telechance. Vlastníkem Chance je investiční skupina Appian.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (31.8 + 15.8) *

Zpět na přehled