Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS stvrdil výsledek zakázky na modernizaci trati Rokycany-Plzeň

ÚOHS stvrdil výsledek zakázky na modernizaci trati Rokycany-Plzeň

ÚOHS stvrdil výsledek zakázky na modernizaci trati Rokycany-Plzeň

16.7.2013 17:52, Zdroj: vz24.cz

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl rozklad společnosti SKANSKA a. s. proti prvostupňovému rozhodnutí ve věci veřejné zakázky Správy železniční dopravní cesty na modernizaci trati Rokycany – Plzeň. Předseda ÚOHS tak potvrdil prvostupňové rozhodnutí z dubna 2013, podle kterého zadavatel zákon o veřejných zakázkách neporušil, když jako nejvhodnější vybral společnou nabídku akciových společností Metrostav a Subterra.

Podle navrhovatele neodpovídala nabídka vybraného uchazeče ohledně projektů ražby tunelů požadavkům stanoveným v zadávací dokumentaci. Podle společnosti SKANSKA hodnoticí komise nesprávně aplikovala zadávací podmínky na posouzení vítězné nabídky a postupovala netransparentně při zdůvodnění, proč vítěznou nabídku nevyřadila ze zadávacího řízení.

Úřad své rozhodnutí při posouzení postupu zadavatele opřel zejména o závěry znaleckého posudku, který nechal ve věci zpracovat. Fakulta stavební Vysokého učení technického v Brně, zapsaná v seznamu ústavů kvalifikovaných pro znaleckou činnost pro obor stavebnictví, porovnala obě varianty nabídky vybraného uchazeče s  požadavky zadavatele na projekty staveb železničních tunelů. Posudek znalce jednoznačně potvrdil, že nabídka byla zpracována v souladu s požadavky zadavatele na varianty nabídky podle zadávacích podmínek veřejné zakázky. Na základě zjištěných skutečností Úřad rozhodl, že nebyly zjištěny důvody pro uložení nápravného opatření, jelikož postup hodnoticí komise podepřený stanovisky jejích odborných poradců nebyl v rozporu se zákonem ani se zásadou transparentnosti.

 

Autor: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.4 + 8.2) *

Zpět na přehled