Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS: Středočeský kraj má zaplatit čtvrtmilionovou pokutu

ÚOHS: Středočeský kraj má zaplatit čtvrtmilionovou pokutu

ÚOHS: Středočeský kraj má zaplatit čtvrtmilionovou pokutu

11.12.2015 11:39, Zdroj: ČTK

Brno - Středočeský kraj musí zaplatit čtvrtmilionovou pokutu za chybný výběr strategického partnera na využití území v bývalém výcvikovém prostoru Mladá v Milovicích na Nymbursku. Původně měl zaplatit milion korun, předseda ÚOHS Petr Rafaj ale pokutu snížil. Vyplývá to z webu ÚOHS.

Firmy, které se do výběrového řízení hlásily, měly také povinnost demolovat některé stavby. To je jeden z důvodů, proč měl být podle ÚOHS vypsán tendr podle zákona o veřejných zakázkách.

Kraj se naopak hájil tím, že součástí smlouvy s vybranou firmou není úplatné poskytnutí dodávek nebo služeb či úplatné provedení stavebních prací. Tuto argumentaci ale ÚOHS neuznal. Rafaj potvrdil větší část rozhodnutí svých podřízených kromě pokuty. Přihlédl k tomu, že od letošního roku mohou být ukládány jen sankce za tendry z posledních pěti let, zakázka kraje byla přitom z konce roku 2010.

"K vydání rozhodnutí dochází až téměř po pěti letech od spáchání správního deliktu, kdy tímto výrazně klesá společenský zájem na uložení poměrně výrazné pokuty," uvedl v rozhodnutí Rafaj.

V bývalém vojenském výcvikovém prostoru Mladá v Milovicích na Nymbursku v dubnu skončila další fáze demolic hangárů a zchátralých panelových domů, které tam zůstaly po odchodu okupačních sovětských vojsk v roce 1991. Na pozemcích má vzniknout investiční zóna.

Bývalý vojenský prostor v Milovicích je největším brownfieldem v Česku, bourání začalo vloni v únoru. Demolice se týkají více než 300 budov, náklady na jejich likvidaci se na začátku prací odhadovaly na 160 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.1 + 41.5) *

Zpět na přehled