Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS snížil pokutu pro radnici Brno-sever na 330.000 korun

ÚOHS snížil pokutu pro radnici Brno-sever na 330.000 korun

ÚOHS snížil pokutu pro radnici Brno-sever na 330.000 korun

4.4.2019 15:26, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) snížil pokutu pro radnici městské části Brno-sever z původně uložených 400.000 korun na 330.000 korun. Pokutu dostala radnice od úřadu v roce 2017 za chyby při výběrovém řízení na rekonstrukci bytového domu na adrese Cejl 68. Úřad to oznámil v tiskové zprávě.

Původní sankci ve výši 400.000 korun zrušil loni v prosinci předseda úřadu Petr Rafaj, ÚOHS se tak zakázkou na rekonstrukci bytového domu zabýval znovu. Tentokrát městské části vyměřil pokutu 330.000 korun za porušení zákona o zadávání veřejných zakázek.

"Městská část porušila zákon, když po vybraném dodavateli požadovala doložení dokladů o splnění kvalifikace, které však neodpovídaly požadavkům, které zadavatel původně uváděl v zadávací dokumentaci," uvedl Rafaj, který rozhodnutí první instance tentokrát potvrdil.

U podlimitních zakázek dodavatel nemusí dokumenty o kvalifikaci předkládat už ve výběrovém řízení, ale až v případě, že je vybrán. Radnice ve výzvě k předložení těchto dokumentů uvedla jiné požadavky, než které byly součástí podmínek výběrového řízení, a tím podle úřadu nedodržela zásadu rovného zacházení. Rozhodnutí i pokuta jsou již pravomocné.

V rozkladu proti novému rozhodnutí úřadu se radnice bránila proti výši uložené pokuty, tuto námitku ale Rafaj zamítl stejně jako ostatní námitky. Městská část v nich například namítala, že její postup neměl vliv na výběr nejvhodnější nabídky.

Na zaplacení pokuty má radnice dva měsíce. Musí ji uhradit i v případě, že se bude rozhodnutí antimonopolního úřadu bránit žalobou u Krajského soudu v Brně.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.5 + 40.0) *

Zpět na přehled