Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS: Skupina PPF může koupit pražský City Tower

ÚOHS: Skupina PPF může koupit pražský City Tower

ÚOHS: Skupina PPF může koupit pražský City Tower

7.5.2014 15:06, Zdroj: ČTK

Brno - Skupina PPF podnikatele Petra Kellnera může koupit společnost CITY TOWER, a.s., která je provozovatelem pražského mrakodrapu City Tower. Transakci schválil bez podmínek Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. City Tower je aktuálně druhou nejvyšší budovou v zemi.

Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné. "Spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže," uvedl Rafaj.

Mrakodrap už v minulosti majitele měnil. Společnost Marpona jej před dvěma lety prodala firmě Consideratio z holdingu Proxy-Finance. Cenu ani jedna strana nezveřejnila, v roce 2009 však Marpona za administrativní budovu zaplatila developerovi ECM 130 milionů eur.

Budova na pražském Pankráci měla být původně novým sídlem Českého rozhlasu. Stavební povolení na ni úřady vydaly již v roce 1983, avšak ještě před deseti lety šlo pouze o rozestavěné a opuštěné torzo. Objekt koupila v roce 2000 společnost ECM, kolaudace se po výrazné přestavbě uskutečnila v roce 2007. Budova má 27 nadzemních pater a měří 109 metrů. Vyšší je od loňska brněnský AZ Tower.

Skupina PPF investuje do mnoha odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes pojišťovnictví, nemovitosti, energetiku a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko do Asie. Skupina vlastní aktiva zhruba za 22 miliard eur.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.0 + 16.1) *

Zpět na přehled