Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS se znovu začal zabývat tendrem Prahy na metropolitní síť.

ÚOHS se znovu začal zabývat tendrem Prahy na metropolitní síť.

ÚOHS se znovu začal zabývat tendrem Prahy na metropolitní síť.

21.5.2013 13:13, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se znovu začal zabývat tendrem pražského magistrátu na metropolitní síť. Zakázku původně vyhrála bez otevřené soutěže společnost T-Systems. ÚOHS dosud tvrdil, že to bylo v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Jeho rozhodnutí ale zrušil Krajský soud v Brně. Předseda ÚOHS Rafaj nyní vrátil případ svým podřízeným. Rozhodnutí o tom zveřejnil na svém webu.

Z rozhodnutí vyplývá, že si ÚOHS nechá zpracovat odborný posudek. Na jeho základě pak vyhodnotí klíčovou otázku, zda zakázku mohly splnit i jiné firmy než T-Systems. Až poté Rafajovi podřízení posoudí, zda magistrát mohl postupovat v jednacím řízení bez uveřejnění.

"Je zapotřebí přihlédnout ke skutečnosti, že v situaci, kdy by plnění od jiného dodavatele (než od T-Systems) vyvolalo podstatně a nepřiměřeně vyšší finanční náklady na straně žalobce (magistrátu), je vhodné použít jednací řízení bez uveřejnění," uvedl v aktuálním rozhodnutí Rafaj.

ÚOHS původně za chyby v tendru uložil pokutu 1,1 milionu korun a zákaz plnění smlouvy se společností T-Systems, kterou Praha vybrala. To nyní neplatí.

ÚOHS původně svým rozhodnutím vyhověl stížnosti telekomunikačního operátora GTS Czech, který tendr napadl. T-Systems zakázku získal předloni v jednacím řízení bez uveřejnění přibližně za 200 milionů korun.

Projekt metropolitní sítě vznikl za minulého vedení města, stál už stovky milionů korun. Měl sloužit obyvatelům a turistům, původní záměr ale nebyl naplněn.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.9 + 10.1) *

Zpět na přehled