Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 19. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS se začal zabývat změnou vlastníka kabelové firmy

ÚOHS se začal zabývat změnou vlastníka kabelové firmy

ÚOHS se začal zabývat změnou vlastníka kabelové firmy

3.11.2017 09:01, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zabývat změnou vlastníka třetí největší kabelové firmy na českém trhu Rio Media. Koupila ji od fondu Argus Capital investiční skupina Kaprain. ÚOHS zahájil správní řízení o povolení transakce, zjistila ČTK z jeho webu.

Úřad bude posuzovat oblast poskytování služeb elektronických komunikací, zejména služeb kabelové televize a poskytování přístupu k internetu. Rozhodnout o povolení transakce by měl do konce listopadu.

Kaprain, která již vlastní kabelovou síť Nej.cz, po ukončení fúze zdvojnásobí počet zákazníků na více než 200.000. "Budoucím spojením Nej.cz a Rio Media vznikne na trhu druhý největší poskytovatel služeb kabelové televize a jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů služeb přístupu k internetu. Obsloužíme více než 200.000 domácností," uvedl už dříve majitel skupiny Kaprain Karel Pražák. Kaprain podle něj zvažuje další příležitosti na trhu.

Zákazníci by měli postupně začít dostávat mix z nabídek obou firem, a to jak ve službách kabelové televize, tak poskytování internetu. Jedničkou na kabelovém trhu zůstává UPC s 800.000 zákazníky, kteří využívají v ČR a na Slovensku více než 1,5 milionu služeb.

Rio Media založil fond Argus Capital v roce 2008 s cílem postupně konsolidovat fragmentovaný trh poskytovatelů internetových služeb v České republice a vytvořit tak pro jejího dalšího majitele ideální platformu pro vstup na tento rostoucí trh. "S pomocí našich partnerů a manažerského týmu se nám podařilo vybudovat vedoucí společnost na trhu vysokorychlostního internetu a digitální televize a nabídnout našim zákazníkům nejlepší možné služby s využitím naší rozsáhlé optické sítě, pokrývající více než 30 měst," dodal Daniel Zach z Argusu.

Kaprain založil Karel Pražák v roce 2013. Od začátku se soustředí na průmysl, nemovitosti a finance. Zapojení skupiny je různé, od přímých akvizic až po role nezávislých poradců. V průmyslové oblasti patří firmě podíly ve společnostech, případně financované projekty, jako jsou Nej.cz, AVE CZ odpadové hospodářství, Prague The Style Outlets a nově i RIO Media. Nemovitostní část skupiny tvoří zejména výstavba na pozemcích u pražské O2 areny, rekonstrukce budovy v Pařížské ulici a projekt Vítězné náměstí. Ve finanční oblasti se skupina zabývá profesionálním odkupem, správou a vymáháním korporátních a retailových pohledávek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (38.1 + 3.8) *

Zpět na přehled