Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS se zabývá smlouvami na dodávku 161 autobusů pro Ústecký kraj

ÚOHS se zabývá smlouvami na dodávku 161 autobusů pro Ústecký kraj

ÚOHS se zabývá smlouvami na dodávku 161 autobusů pro Ústecký kraj

22.1.2019 11:55, Zdroj: ČTK

Brno - Výrobce autobusů SOR Libchavy žádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), aby zrušil kupní smlouvy na nákup linkových autobusů pro regionální dopravu v Ústeckém kraji v délce 10,5 a 12 metrů. Smlouvy na dodávku 161 autobusů za více než miliardu korun uzavřela Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK) s firmami Zliner a Scania. Upozornil na to portál Zdopravy.cz. SOR podel něj označil autobusy za předražené.

"Úřad zahájil dvě správní řízení ve věci návrhů na zákaz plnění smluv Nákup linkových autobusů pro regionální dopravu v oblasti Ústeckého kraje - částečně nízkopodlažní autobusy délky 10,5 m a Nákup linkových autobusů pro regionální dopravu v oblasti Ústeckého kraje - částečně nízkopodlažní autobusy délky 12 m pro zadavatele Dopravní společnost Ústeckého kraje," potvrdil dnes ČTK mluvčí úřadu Martin Švanda.

Ústecký kraj na dodávku autobusů nejprve vyhlásil tendr, už ten SOR u ÚOHS napadl s tím, že v něm jsou nezákonně nastavené zadávací podmínky. Kraj ale soutěž zrušil a obrátil se přímo na Zliner a Scanii.

DSÚK podepsala smlouvy s dodavateli 28. prosince loňského roku a 3. ledna. SOR se v návrhu podaném na antimonopolní úřad domnívá, že smlouvy byly antedatovány a ve skutečnosti byly podepsány až poté, co dorazily jeho námitky. Kraj se tak vyhnul blokační lhůtě pro podpis, kterou stanovuje zákon o zadávání veřejných zakázek.

Úřad zahájil dvě správní řízení 17. ledna, rozhodnout by měl ve lhůtě 60 dnů, řekl ČTK Švanda.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.2 + 39.2) *

Zpět na přehled