Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS se přestal zabývat tendrem Prahy na metropolitní síť

ÚOHS se přestal zabývat tendrem Prahy na metropolitní síť

ÚOHS se přestal zabývat tendrem Prahy na metropolitní síť

7.12.2015 09:41, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se přestal zabývat tendrem Prahy na metropolitní síť. Předseda úřadu Petr Rafaj také zrušil půlmilionovou pokutu pro město a celé řízení zastavil. Důvodem je fakt, že firma GTS Czech, která se před pěti lety na ÚOHS obrátila, svůj návrh vzala zpět. Vyplývá to z informací na webu ÚOHS.

Zakázku vyhrála bez otevřené soutěže společnost T-Systems. ÚOHS dosud tvrdil, že to bylo v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Praze uložil původně pokutu 1,1 milionu korun a zákaz plnění smlouvy. Poté, co do případu zasáhl Krajský soud v Brně, ÚOHS pokutu snížil na půl milionu.

Ani ta ale nyní neplatí. GTS Czech, který byl u začátku sporu, svůj podnět stáhl poté, co se sloučil s T-Mobilem stejně jako firma T-Systems, která zakázku získala. "Jestliže navrhovatel vzal svůj návrh zpět, nastala skutečnost, která odůvodňuje zastavení správního řízení," uvedl v rozhodnutí Rafaj.

T-Systems zakázku získal v jednacím řízení bez uveřejnění přibližně za 200 milionů korun. Projekt metropolitní sítě vznikl za minulého vedení města, stál už stovky milionů korun. Měl sloužit obyvatelům a turistům, původní záměr ale nebyl naplněn.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.3 + 5.7) *

Zpět na přehled