Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS se nebude zabývat návrhem rady postižených kvůli sKartám

ÚOHS se nebude zabývat návrhem rady postižených kvůli sKartám

ÚOHS se nebude zabývat návrhem rady postižených kvůli sKartám

12.12.2012 08:30, Zdroj: ČTK

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se podle televize Prima nebude zabývat návrhem Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) kvůli sKartám. Rada už v červenci chtěla, aby antimonopolní úřad prověřil, zda byla Česká spořitelna jako partner sKaret vybrána v souladu se zákonem.


"ÚOHS po čtyřech měsících rozhodl tak, že my nejsme oprávněni si stěžovat. To myslím, že mohl udělat za týden," řekl Primě předseda NRZP Václav Krása. Smlouva, která byla uzavřena mezi ministerstvem práce a sociálních věcí a Českou spořitelnou, nebyla podle něj "vysoutěžena" podle správného zákona.

"Samozřejmě se tomu rozhodnutí bráníme, podali jsme nyní rozklad," sdělil Krása. Podle Primy ale NRZP může místo návrhu podat takzvaný podnět, kterým by se úřad zabýval. "Podnět budeme stoprocentně řešit, tam se neprokazuje oprávnění," řekl televizi předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Rada postižených proti sociálním kartám bojuje dlouhodobě. Pořádala demonstrace a obrátila se bez úspěchu i na soud. Žádala také premiéra, aby vláda vydávání sociálních karet zastavila.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.2 + 40.3) *

Zpět na přehled