Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS se musí znovu zabývat pokutou pro Plzeň za opravu stadionu

ÚOHS se musí znovu zabývat pokutou pro Plzeň za opravu stadionu

ÚOHS se musí znovu zabývat pokutou pro Plzeň za opravu stadionu

10.10.2016 09:55, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se musí znovu zabývat zrušenou půlmilionovou pokutou, kterou od úřadu dostala plzeňská radnice v prosinci 2013 za rekonstrukci stadionu ve Štruncových sadech. Sankci loni zrušil Krajský soud v Brně, Nejvyšší správní soud nyní jeho závěry potvrdil a zamítl kasační stížnost ÚOHS, zjistila ČTK z webu úřadu.

Podle antimonopolního úřadu Plzeň postupovala diskriminačně při nastavení kvalifikace firem. "V důsledku stanovení požadavku na prokázání ekonomických a finančních kvalifikačních předpokladů zadavatelem mohli být někteří dodavatelé předem vyloučeni z možnosti účastnit se zadávacího řízení," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

S tím ale soudy nesouhlasily a přiklonily se k jinému právnímu názoru, který musí antimonopolní úřad respektovat. Měl by se nově zabývat některými argumenty, kterými Plzeň svůj postup obhajovala. Konkrétně jde o splnění kvalifikace firem, které se o zakázku ucházely.

Řízení se týká zakázky vypsané v roce 2011 na stavbu tribun stadionu, kde hrají svoje domácí zápasy fotbalisté Viktorie. Cena zakázky byla 308 milionů korun včetně DPH, městu proto hrozila pokuta až 15 milionů.

S postupnou obnovou stadionu začalo město, jemuž stadion patří, v roce 2011. Stadion byl postaven před 60 lety, tehdy pro spartakiádu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.2 + 13.1) *

Zpět na přehled