Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS se bude znovu zabývat zakázkou Moravského zemského archivu

ÚOHS se bude znovu zabývat zakázkou Moravského zemského archivu

ÚOHS se bude znovu zabývat zakázkou Moravského zemského archivu

6.11.2012 11:46, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat zakázkou Moravského zemského archivu (MZA) z roku 2011 na telekomunikační služby. Úřadu případ vrátil Krajský soud v Brně, v jeho rozhodnutí byly chyby. ČTK to zjistila z webu soudu.

ÚOHS původně žádné pochybení nenašel. Žalobou ale tendr u soudu napadla společnost GTS Czech. Podle soudu závěry ÚOHS nebyly dostatečné. Úřad se podle soudu nezabýval technickou otázkou propojení pevných a mobilních sítí. Nemohl tak reagovat na námitku, že byl počet dodavatelů ucházejících se o zakázku údajně uměle snížen spojením obou služeb do jednoho tendru. Podle soudce Krajského soudu v Brně Davida Rause to ale byla klíčová otázka případu.

Antimonopolní úřad se podle něj nezabýval ani tím, kolik dodavatelů v postavení operátorů by se mohlo o veřejnou zakázku ucházet v případě, že by byly samostatně poptávány služby v oblasti pevných sítí a v oblasti mobilních sítí.

"Bez zodpovězení právě uvedených otázek nelze učinit závěr, že zadavatel vymezil předmět zadávacího řízení správně. Proto bylo rozhodnutí ÚOHS zrušeno," uvedl Raus.

Moravský zemský archiv v Brně tendr za více než tři miliony korun bez DPH vypsal loni v únoru. Jako nejvýhodnější vybral nabídku společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (25.1 + 34.0) *

Zpět na přehled