Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS se bude znovu zabývat tendrem na fasádu divadla

ÚOHS se bude znovu zabývat tendrem na fasádu divadla

ÚOHS se bude znovu zabývat tendrem na fasádu divadla

2.11.2012 11:28, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat tendrem na generální opravu fasády Národního divadla (ND) v Praze. Případ mu vrátil Krajský soud v Brně. ČTK to dnes potvrdil soudce Petr Šebek. ÚOHS prozkoumá opět nabídku vítězné OHL ŽS.

Zakázku už ÚOHS jednou na stole měl, v roce 2010 nejprve vrátil nabídku brněnské OHL ŽS do hry. To se nelíbilo konkurenční společnosti GEMA ART GROUP, která nyní uspěla u Krajského soudu v Brně. Podle soudu se má ÚOHS znovu dostatečně zabývat jednou z námitek firmy, která se týká kalkulačního vzorce ve stavebnictví, což bude pro posouzení případu zásadní.

Opravy historické fasády Národního divadla v Praze začaly letos v létě. Celkové náklady dosáhnou 94,6 milionu korun. Rekonstrukce bude mít čtyři samostatné etapy. První, která má být ukončena koncem května 2013, se týká severní fasády směrem k Národní třídě a oprav balkonů a teras po celém obvodu budovy. Pak přijde na řadu východní fasáda mířící k Divadelní ulici a Nové scéně. Ve třetí etapě dojde na jižní fasádu, naposled přijde na řadu fasáda k Vltavě. Harmonogram je orientační, cílem je opravit budovu co nejrychleji, aby byl provoz divadla omezen jen v nezbytné míře.

Divadlo vypsalo soutěž na rekonstrukci fasády v únoru 2010, jediným kritériem byla cena. Rekonstrukci fasády předcházela oprava střechy, zábradlí a sousoší trig, která skončila v roce 2008.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.4 + 20.5) *

Zpět na přehled