Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS se bude muset znovu zabývat pokutou pro Roudnici

ÚOHS se bude muset znovu zabývat pokutou pro Roudnici

ÚOHS se bude muset znovu zabývat pokutou pro Roudnici

23.11.2012 11:09, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se bude muset znovu zabývat pokutou 50.000 korun, kterou loni v lednu uložil Roudnici na Labem za údajné chyby v tendru na revitalizaci centra města. Sankci letos v srpnu zrušil Krajský soud v Brně. ÚOHS proti tomu podal kasační stížnost, kterou nyní zamítl Nejvyšší správní soud (NSS). ČTK to zjistila z webu NSS.

ÚOHS původně tvrdil, že Roudnice při vypsání tendru s předpokládanou hodnotou přes 40 milionů korun udělala několik chyb. "Zadavatel v zadávací dokumentaci nestanovil způsob hodnocení podle dílčích hodnoticích kritérií," uvedl loni v lednu předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Město tedy údajně neuvedlo přesně, jakým způsobem bude přidělovat body. Ani z hodnoticího protokolu podle úřadu nebylo možné zjistit, na základě jakých konkrétních skutečností dospělo město k názoru, že je určitá nabídka ekonomicky nejvýhodnější.

Podle Krajského soudu v Brně nebylo rozhodnutí ÚOHS v některých bodech jasné. "V dalším průběhu řízení bude tedy zapotřebí nejprve postavit najisto, kolika jednání v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách se ve skutečnosti žalobce v pojetí žalovaného měl dopustit," uvedl v srpnovém rozsudku krajský soud.

Město loni v květnu rozhodlo, že se bude soudit s firmou Artech, kterou viní z odpovědnosti za pokutu od ÚOHS. Artech pro Roudnici nad Labem výběrové řízení zpracovávala. Firma v dopise roudnickému zastupitelstvu odmítla, že ve výběrovém řízení pochybila.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.0 + 42.7) *

Zpět na přehled