Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS schválil změnu vlastníka vydavatelství Euromedia Group

ÚOHS schválil změnu vlastníka vydavatelství Euromedia Group

ÚOHS schválil změnu vlastníka vydavatelství Euromedia Group

17.3.2014 16:36, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil převod knižního vydavatelství Euromedia Group, společnosti Knižní Klub Management, spol. s r.o. a IKAR a.s. pod knižní řetězec NEOLUXOR, s.r.o. Rozhodnutí je už pravomocné. ČTK to dnes řekl předseda úřadu Petr Rafaj. Posuzované spojení podle něj nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.

Nástrojem k převodu firem je společnost Arraviet, kterou vlastní podnikatel Igor Mrva. Tu má Neoluxor nově ovládnout a jejím prostřednictvím také firmy Euromedia Group (EMG), společnosti Knižní Klub Management, spol. s r.o. a IKAR a.s.

Německá společnost Bertelsmann v únoru uvedla, že prodává české a slovenské knižní vydavatelství Euromedia Group právě společnosti ARRAVIET. Obchodní transakce v Česku zahrnuje mimo jiné nakladatelské značky Knižní klub, Odeon, Ikar a Universum a na Slovensku značky Media Club a Ikar, dále velkoobchodní prodej knih, včetně internetového prodeje knih www.ebux.cz a www.bux.cz. Podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Podle zprávy o českém knižním trhu, kterou Svaz českých knihkupců a nakladatelů vydal loni v říjnu, je EMG druhým největším nakladatelským subjektem na tuzemském knižním trhu; v minulosti býval i na prvním místě, zmíněný žebříček z loňského roku vede Albatros Media. Euromedia Group patří také mezi desítku největších nakladatelů v oblasti elektronických knih. EMG drží spolu s firmami Kosmas a Pemic Books také výsadní postavení v oblasti velkoobchodu. Svaz knihkupců v posledních zprávách o knižním trhu neuvádí počty vydaných titulů jednotlivých nakladatelů, v roce 2010 EMG vydal 484 titulů.

Euromedia Group patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. V České republice zahájil Bertelsmann obchodní činnost na jaře roku 1991. Například Knižní klub má přes 210.000 členů. V roce 2002 se stala vlastníkem největší celostátní distribuce Slovanský dům, která distribuuje více než 44.000 titulů 500 nakladatelů v ČR, mezi klienty patří téměř všichni tuzemští knihkupci, knihkupecké sítě a obchodní řetězce.

Knižní řetězec Neoluxor má podle svého webu pobočky v 11 velkých městech ČR. Výnosy společnosti v roce 2012 dosáhly 680 milionů korun. Firma vydělala po zdanění milion korun. Vlastníkem společnosti je podle obchodního rejstříku slovenská Central European Books, s.r.o.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.2 + 30.9) *

Zpět na přehled