Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS schválil změnu vlastníka prodejen stavebnin

ÚOHS schválil změnu vlastníka prodejen stavebnin

ÚOHS schválil změnu vlastníka prodejen stavebnin

21.12.2015 13:51, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil změnu vlastníka prodejen stavebnin Raab Karcher a Platforma v České republice. Celkem 53 prodejen od nadnárodního koncernu Saint-Gobain kupuje slovenská společnost In Group. ČTK to dnes potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj.

In Group slovenského podnikatele Pavla Kollára, který v Česku vlastní síť prodejen Stavmat Stavebniny, se ze čtyřky na českém trhu se stavebninami stane dvojkou co do počtu prodejen i tržeb.

ÚOHS posuzoval oblast prodeje a distribuce stavebních materiálů, vedl pouze zjednodušené řízení. Návrh na povolení fúze podala společnost RIPROAR Management, jejímž stoprocentním vlastníkem je In Group.

Raab Karcher má v Česku 50 prodejen ve všech krajích. Platforma, která je také součástí koncernu Saint-Gobain, provozuje dva obchody v Praze a jeden v Ostravě. Stavmat Stavebniny nabízí zboží v 21 prodejnách.

"Očekáváme, že smlouva o prodeji vejde v účinnost a společnost IN GROUP fakticky převezme naši společnost na počátku roku 2016," uvedl v oznámení na webu staviva.cz obchodní a provozní ředitel Saint-Gobain Building Construction Libor Sonnewend.

Tržní podíl Saint-Gobain v distribuci stavebnin v Česku je kolem sedmi procent. Roční obrat tuzemských obchodů Raab Karcher je zhruba 90 milionů eur (2,4 miliardy Kč).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.7 + 6.3) *

Zpět na přehled