Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS schválil spolupráci ArcelorMittal a Tauronu

ÚOHS schválil spolupráci ArcelorMittal a Tauronu

ÚOHS schválil spolupráci ArcelorMittal a Tauronu

16.3.2015 09:53, Zdroj: ČTK

Brno - Největší světový výrobce oceli ArcelorMittal a polská energetická společnost Tauron mohou vést společný podnik TAMEH Holding pro výrobu elektřiny a tepla v Polsku a České republice. Transakci firmy nahlásily českému Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ten nyní rozhodl, že to nebylo nutné a spojení nepodléhalo jeho posouzení. ČTK to dnes řekl předseda úřadu Petr Rafaj.

V TAMEH Holding se sídlem v Polsku má každý ze dvou kapitálových partnerů 50 procent akcií. Holding je vlastníkem 100 procent akcií ve dvou provozních společnostech - v polském TAMEH Polska a českém TAMEH Czech. Kontrakt byl podepsán 11. srpna 2014 na 15 let s možností prodloužení.

Hlavním komerčním cílem společného podniku je dlouhodobá mezinárodní spolupráce mezi oběma společnostmi. "Plánuje se také rozvoj energetických aktiv společnosti a dodávky energií pro provozy ArcelorMittal. Finančním cílem projektu je generovat prostředky na investice plánované v rámci společného podniku," uvedla v únoru mluvčí ArcelorMittal Barbora Černá Dvořáková.

V České republice má společný podnik záměr modernizovat energetiku v ArcelorMittal Ostrava z hlediska ekologizace a nových technologií. Společný podnik by měl přinést know-how přední energetické společnosti a společné finanční prostředky na nezbytné investice v oblasti ekologizace a výstavby nových technologií, jako např. výstavbu fluidního kotle K14.

ArcelorMittal je jedním z předních zákazníků Tauronu a dohoda by měla podle polské firmy posílit vzájemnou spolupráci. ArcelorMittal Ostrava je předním českým výrobcem oceli. Roční kapacita jeho výroby je tři miliony tun oceli a zhruba polovinu produkce podnik vyváží do více než 40 zemí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.9 + 42.7) *

Zpět na přehled