Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 26. 5. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS schválil rozšíření činnosti společnosti Radiohouse

ÚOHS schválil rozšíření činnosti společnosti Radiohouse

ÚOHS schválil rozšíření činnosti společnosti Radiohouse

26.7.2017 11:49, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) po více než půl roce zkoumání schválil rozšíření činnosti společnosti Radiohouse s.r.o., která prodává reklamní čas v rádiích a je společným podnikem skupin Media Bohemia a Lagardere Active ČR. Fúzi povolil bez závazků, uvedl dnes v tiskové zprávě.

Radiohouse je servisní organizace pro prodej rozhlasové reklamy, v roce 2014 ji založily společnosti Media Marketing Services a.s. a Regie Radio Music spol. s r.o. Od roku 2015 prodává reklamní čas rádií Media Bohemia a Lagardere Active ČR a několika nezávislých rozhlasových stanic.

Akcionáři zvažují rozšíření činnosti Radiohouse na prodej reklamního prostoru v dalších typech médií. Tím by se měl zvýšit objem jeho služeb poskytovaných nezávislým zákazníkům a firma by se měla osamostatnit.

ÚOHS se při posuzování dopadů fúze zaměřil zejména na oblasti poskytování inzertního prostoru v rádiích a poskytování on-line inzertního prostoru a provozování rozhlasového vysílání.

"Po zvážení všech okolností a po analýze možných negativních dopadů přicházejících do úvahy v důsledku horizontálního propojení činností úřad dospěl k závěru, že posuzované spojení soutěžitelů nevzbuzuje vážné obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Mediální skupina Lagardere Active ČR patří do nadnárodní sítě Lagardère Group. Provozuje pět českých rozhlasových stanic, například Evropu 2 nebo Frekvenci 1, jednu slovenskou a také mediální zastupitelství Regie Radio Music (RRM). RRM od roku 2014 spoluvlastní obchodní síť Radiohouse, jejíž rádia si týdně naladí 72 procent posluchačů v ČR.

Media Bohemia provozuje stanice sdružené ve skupinách Fajn rádio, Hitrádio, Rádio Blaník a Rock Radio. Vznikla v roce 2004 jako první internetové mediální zastupitelství v ČR.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.8 + 29.7) *

Zpět na přehled