Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS schválil prodej Right Power firmě Bohemia Energy

ÚOHS schválil prodej Right Power firmě Bohemia Energy

ÚOHS schválil prodej Right Power firmě Bohemia Energy

11.7.2016 13:11, Zdroj: ČTK

Brno - Alternativní dodavatel elektřiny a plynu Bohemia Energy může koupit konkurenční společnost Right Power přibližně s 65.000 zákazníky v České republice a na Slovensku. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to dnes řekl jeho předseda Petr Rafaj.

Podle Rafaje společný tržní podíl obou fúzujících firem nepřesahuje hranici 15 procent. Na trhu budou nadále čelit dostatečné konkurenci. Rafaj zmínil například ČEZ, a.s., E.ON Česká republika, s.r.o. nebo RWE. "Posuzované spojení soutěžitelů tedy nevzbuzuje obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže," uvedl Rafaj.

Firma už dříve uvedla, že se koupí společnosti Right Power počet zákazníků skupiny Bohemia Energy zvýší na více než 900.000. Cílem Bohemia Energy je i nadále růst a překonat hranici jednoho milionu zákazníků.

Do skupiny Bohemia Energy mimo jiné patří společnost Slovakia Energy, působící na Slovensku. V roce 2015 utržila 1,8 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 6,5 procenta. Tržby celé skupiny Bohemia Energy, kterou vedle Slovakia Energy tvoří v Česku působící dceřiné firmy Bohemia Energy a Comfort Energy, loni činily 10,9 miliardy korun, o půl procenta meziročně více. Od počátku letošního roku je členem skupiny i společnost Europe Easy Energy.

V souvislosti s akvizicemi Bohemia Energy ÚOHS rozhodl, že firma musí zaplatit pokutu 5,4 milionu korun. Důvodem byla pozdě nahlášená fúze se společností České Energetické Centrum (ČEC).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.3 + 35.7) *

Zpět na přehled