Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS schválil převod cementárny, pískoven a betonáren pod Cemex

ÚOHS schválil převod cementárny, pískoven a betonáren pod Cemex

ÚOHS schválil převod cementárny, pískoven a betonáren pod Cemex

12.3.2014 16:16, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil převod jedné cementárny, čtyř pískoven a 17 betonáren švýcarského Holcimu, které jsou v České republice, pod mexický Cemex. Spojení nevzbuzuje vážné obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže, řekl dnes ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Úřad se případem zabýval od září loňského roku. Rozhodnutí zatím není pravomocné, transakci úřad povolil dnes.

Úřad analyzoval dopady spojení na trzích těženého kameniva, šedého cementu a transportního betonu. "Přestože na některých lokálních trzích mají spojující se soutěžitelé významný podíl, dospěl ÚOHS k závěru, že na takových trzích působí silní konkurenti disponující značným množstvím volných výrobních kapacit," uvedl Rafaj. Proto úřad fúzi povolil bez podmínek.

Převod cementárny, pískoven a betonáren v Česku je součástí rozsáhlejší transakce v Evropě. Švýcarská společnost převezme od konkurenta provozy v Německu, ve Francii a v Beneluxu. Jako součást celé transakce zaplatí Cemexu 70 milionů eur (1,914 miliardy Kč).

Ve Španělsku spojí obě společnosti své provozy ve všech segmentech - cement, kamenivo a beton. Holcim zůstane majitelem minoritního podílu ve výši 25 procent.

Skupina Holcim je jedním z předních světových dodavatelů cementu a kameniva a podle tržní kapitalizace největším producentem cementu na světě. Působí ve více než 70 zemích. Na českém trhu patří mezi přední producenty cementu, kameniva, betonu a dalších stavebnin. Podle internetových stránek firmy se její roční obrat v ČR pohybuje kolem dvou až 2,5 miliardy korun a ve 24 provozovnách zde zaměstnává kolem 380 lidí.

Společnost CEMEX CZ je součástí mexického celosvětově působícího podnikatelského uskupení zabývajícího se výrobou a prodejem kameniva, cementu, transportního betonu, malty a dalších stavebních materiálů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 5, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.8 + 47.6) *

Zpět na přehled