Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS schválil majetkové změny v Agropodniku Humburky

ÚOHS schválil majetkové změny v Agropodniku Humburky

ÚOHS schválil majetkové změny v Agropodniku Humburky

6.6.2016 12:05, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil majetkové změny v Agropodniku Humburky a firmě Maso Jičín. ČTK to dnes řekl předseda úřadu Petr Rafaj. Obě firmy má nyní kontrolovat společnost KROTE CZ podnikatele Miloše Kroce. Založena byla loni v říjnu. Agropodnik Humburky bude kontrolovat přímo, Maso Jičín prostřednictvím dceřiné společnosti Tekro, spol. s r.o., která podniká v zemědělství.

Antimonopolní úřad vedl v obou případech zjednodušené řízení. Jeho rozhodnutí už jsou pravomocná. Posuzoval zemědělskou výrobu a v případě změny vlastníka firmy Maso Jičín ještě například výrobu a zpracování masa.

Tekro působí na českém trhu od roku 1991 a specializuje se na výrobu a poradenství ve výživě a chovu domácích a hospodářských zvířat. Výnosy společnosti v roce 2013 přesáhly 700 milionů korun. Firmu vlastní společnost KROTE CZ, která podle obchodního rejstříku podniká v pronájmu nemovitostí.

Agropodnik Humburky, a.s. byl podle svého webu založen v roce 1995. V současné době hospodaří na 2900 hektarech zemědělské půdy v okrese Hradec Králové a v menším rozsahu v okrese Trutnov. Firma má 90 stálých zaměstnanců. Hlavní činností je klasická rostlinná výroba, chov dojnic, výkrm býků a těžba písku. Na webu ani ve výročních zprávách svou majetkovou strukturu neuvádí. Maso Jičín vlastní čtyři subjekty, Agropodnik Humburky měl ve společnosti čtvrtinový podíl.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.3 + 10.5) *

Zpět na přehled