Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS schválil fúzi rakouských realitních firem

ÚOHS schválil fúzi rakouských realitních firem

ÚOHS schválil fúzi rakouských realitních firem

11.7.2016 13:22, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil fúzi rakouských realitních firem Immofinanz Group a CA Immo, respektive její dopady na český trh, kde mají firmy rozsáhlé aktivity. Rozhodnutí úřadu je pravomocné, řekl ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj. Spojením firem má vzniknout skupina o tržní hodnotě kolem čtyř miliard eur (108 miliard Kč) a s rozsáhlými aktivitami ve střední a východní Evropě.

"Ke spojení dochází zejména v oblasti pronájmu kancelářských prostor a prostor určených pro maloobchod," uvedl Rafaj. Obě firmy se pokoušely o spojení už několikrát v minulosti. Loňská bitva, v níž Immofinanz vzdorovala nabídce CA Immo na převzetí, proti sobě postavila oba tehdejší šéfy. CA Immo od té doby svého generálního ředitele vyměnila.

Podle dřívějších informací má v rámci dohody Immofinanz koupit od ruské skupiny O1 Group jejích 26 procent akcií CA Immo za 604 milionů eur (16,3 miliardy Kč). Spojené realitní portfolio obou firem by mělo mít hodnotu šesti miliard eur a v plánu jsou projekty za další dvě miliardy eur.

Zatímco CA Immo se zaměřuje na Rakousko a Německo, Immofinanz je vysoce aktivní v postkomunistických zemích. Její akcie se obchodují na burzách ve Vídni a Varšavě a firma vedle Rakousku a Německa působí v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Polsku a v Rusku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.1 + 25.6) *

Zpět na přehled