Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS řeší prodej nábytkářského řetězce Kika rakouskému holdingu

ÚOHS řeší prodej nábytkářského řetězce Kika rakouskému holdingu

ÚOHS řeší prodej nábytkářského řetězce Kika rakouskému holdingu

10.7.2018 12:50, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat prodej nábytkářského řetězce Kika rakouskému holdingu Signa. Vyplývá to z oznámení na stránkách úřadu. Řetězec Kika působí na českém trhu od roku 2005, patří jihoafrické společnosti Steinhoff International Holdings.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti prodeje nábytku a domácích potřeb. Rozhodnutí ve výše uvedené věci dosud nebylo vydáno," uvedl dnes mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

Signa Holding GMBH kupuje obchody Kika od jihoafrické Steinhoff International Holdings. Jihoafrická společnost čelí problémům poté, co odhalila nesrovnalosti ve svém účetnictví. Firma v dubnu oznámila, že plánuje restrukturalizaci svých aktivit.

Kupec za provozní aktivity Kika zaplatí pouze symbolickou cenu. Kromě provozních aktivit kupuje Signa i nemovitosti, v nichž řetězec působí.

Řetězec Kika působí na českém trhu od roku 2005, je dvojkou po švédské firmě IKEA. Steinhoff se majitelem původně rakouské rodinné společnosti stal na podzim 2013. Mezi další velké prodejce na tuzemském trhu patří Sconto, Jysk, Asko-Nábytek a Möbelix CZ.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.8 + 34.4) *

Zpět na přehled