Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS řeší nákup agentury Edymax personální agenturou Manuvia

ÚOHS řeší nákup agentury Edymax personální agenturou Manuvia

ÚOHS řeší nákup agentury Edymax personální agenturou Manuvia

16.4.2019 11:32, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se začal zabývat spojením největší personální agentury v ČR a na Slovensku, firmy Manuvia ze skupiny Arca Capital, s agenturou Edymax. Ta působí v Česku, na Slovensku a Německu. ČTK to zjistila z internetových stránek úřadu.

Úřad se převzetím Edymaxu začal zabývat minulý týden v takzvaném zjednodušeném řízení, což znamená, že o fúzi rozhodne do 20 dnů. Navrhované spojení soutěžitelů se týká zejména oblasti zprostředkování zaměstnání, uvedl úřad v oznámení.

Firma Manuvia, která zaměstnává více než 12.000 lidí, vznikla teprve loni v září spojením čtyř personálních a pracovních agentur Express People, Wincott People, McRoy a Xawax. Za jejich spojením stojí finanční skupina Arca capital slovenského podnikatele Rastislava Veliče.

Manuvia se opírá o domácí i zahraniční nábor, včetně zemí mimo EU. Disponuje vlastními ubytovacími a dopravními kapacitami. Skupina má 6000 lůžek ve vlastních ubytovnách u velkých průmyslových areálů. Má 20 poboček v šesti zemích střední a východní Evropy, konkrétně v ČR, na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Srbsku a na Ukrajině. Firma odhaduje roční konsolidovaný obrat na čtyři miliardy Kč.

Ředitel Manuvie Peter Dosedla loni v září uvedl, že firma plánuje další růst, do konce roku 2022 chce disponovat 20.000 agenturními zaměstnanci a zařadit se mezi pět největších pracovních agentur ve střední a východní Evropě.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.7 + 4.6) *

Zpět na přehled