Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS prozkoumá tendr na rekonstrukci Národního muzea v Praze

ÚOHS prozkoumá tendr na rekonstrukci Národního muzea v Praze

ÚOHS prozkoumá tendr na rekonstrukci Národního muzea v Praze

18.12.2013 14:09, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prozkoumá třímiliardový tendr na stavební část rekonstrukce historické budovy Národního muzea v Praze. Úřad zahájil řízení na základě podnětu brněnské společnosti OHL ŽS. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Firma si stěžuje na nepřijetí její nabídky zadavatelem.

Historická budova muzea je uzavřena od července 2011. Muzeum obdrželo 18. listopadu v rámci výběrového řízení na zhotovitele stavební části rekonstrukce sedm nabídek, které v příštích měsících posoudí členové komise ustanovené českou vládou. Hodnota zakázky je téměř tři miliardy korun včetně DPH. Realizace má trvat 42 měsíců.

Přípravná fáze rekonstrukce skončila začátkem tohoto roku a stála 548 milionů korun. Šlo o náklady na stěhování, sanace, dokončování depozitářů v Terezíně i úpravy budovy bývalého federálního parlamentu. Další výběrové řízení bylo vypsáno na restaurování soch a mobiliáře. Během příštího roku budou vybráni architekti nových expozic; na jejich přípravu je určeno půl miliardy korun. Muzeum má být otevřeno v roce 2018, kdy oslaví 200 let existence.

Historickou budovu Národního muzea v Praze začátkem prosince opustily poslední sochy a busty, tvořící významnou část její vnitřní umělecké výzdoby. Specialisté celkem 14 soch a 62 bust, které představují významné osobnosti české historie, vědy a kultury, převezli na odborná pracoviště. Tam posoudí jejich stav, vypracují detailní restaurátorský záměr a opraví je.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.1 + 29.7) *

Zpět na přehled