Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS prozkoumá tendr na rekonstrukci D1, stěžuje si italská firma

ÚOHS prozkoumá tendr na rekonstrukci D1, stěžuje si italská firma

ÚOHS prozkoumá tendr na rekonstrukci D1, stěžuje si italská firma

20.3.2015 16:45, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prozkoumá tendr Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na modernizaci dálnice D1 mezi Hvězdonicemi a Ostředkem. Na základě návrhu italské firmy Serenissima Costruzioni dnes zahájil správní řízení. ČTK to řekl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj.

Bližší podrobnosti k případu neuvedl. ÚOHS zahajuje řízení v obdobných případech okamžitě po jejich doručení.

Italská firma v tendru neuspěla stejně jako u zakázky na rekonstrukci D1 mezi Ostrovačicemi a Kývalkou, kde podala zadavateli námitku.

Jako vítěze tendru vybralo ředitelství silnic v obou případech jiné společnosti s vyššími nabídkami. V případě úseku Ostrovačice - Kývalka šlo o stavební společnost Skanska a u druhého tendru o sdružení společností Swietelski a Hochtief vedené Metrostavem.

Oprava úseku mezi Hvězdonicemi a Ostředkem je jednou ze tří, s nimiž chce ŘSD v letošním roce začít. V plánu je rovněž rekonstrukce dálničních úseků Měřín - Velké Meziříčí a Ostrovačice - Kývalka. Pokračovat budou rovněž zpožděné stavby na úsecích Větrný Jeníkov - Jihlava a Lhotka - Velká Bíteš, které nebyly dokončeny v loňském roce.

Hodnotu projektu na opravu zhruba pětikilometrového úseku Hvězdonice - Ostředek odhadovalo ŘSD při zadání stavební zakázky téměř na 580 milionů korun. Nejvytíženější tuzemská dálnice je zhruba deset let za svou životností. Celá oprava mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru by podle odhadů ministerstva mohla stát asi 14 miliard korun. Stavba je rozdělená na 21 úseků, které se mají opravovat postupně.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.7 + 12.5) *

Zpět na přehled