Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 21. 5. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS prozkoumá tendr na náramky pro vězně

ÚOHS prozkoumá tendr na náramky pro vězně

ÚOHS prozkoumá tendr na náramky pro vězně

24.3.2017 14:47, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prozkoumá tendr na elektronický monitoring vězňů. Obdržel návrh jedné z firem, který směřuje proti výběru vítěze, řekl dnes ĆTK mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Zakázku podle dřívějších informací vyhrála společnost Supercom. Šestiletý provoz monitorovacího centra vyjde stát na 93 milionů korun. Rozhodujícím kritériem výběru byla nabídnutá cena.

"Mohu potvrdit, že ÚOHS ve čtvrtek obdržel návrh na přezkoumání zadávacího řízení na elektronický monitorovací systém pro trestní justici. Návrh mimo jiné směřuje proti výběru nejvhodnější nabídky. Ve věci bylo zahájeno správní řízení," uvedl Švanda.

Ministerstvo spravedlnosti se o zavedení elektronického monitoringu snaží dlouhodobě, několik předchozích tendrů však zrušilo - naposledy proto, že nepřišla žádná nabídka. Nyní zvolilo formu soutěžního dialogu, kterého se zúčastnilo šest firem. Absolvovaly několik kol přímých jednání, každý ze zájemců o zakázku také úřadu na měsíc poskytl své výrobky k testování základních funkcí. Pět firem potom podalo konkrétní nabídku. Jedna z nich, společnost Eltodo, již v médiích avizovala, že se proti výsledkům tendru bude bránit právní cestou.

Náramky mají nepřetržitě sledovat výkon trestu domácího vězení namísto namátkových kontrol probačními úředníky. Alternativní trest lze ukládat od roku 2010, soudci jej však zatím příliš nevyužívají.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.8 + 12.3) *

Zpět na přehled