Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS prověřuje sázkové společnosti Fortuna a Tipsport

ÚOHS prověřuje sázkové společnosti Fortuna a Tipsport

ÚOHS prověřuje sázkové společnosti Fortuna a Tipsport

17.4.2019 12:52, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prověřuje sázkové společnosti Fortuna a Tipsport. Informaci týdeníku Ekonom o zahájení správního řízení potvrdil ČTK mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Podle Ekonomu prověřuje antimonopolní úřad možný kartel firem. ÚOHS ani žádná ze společností však okolnosti řízení nechtěly blíže komentovat.

"Mohu potvrdit, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil správní řízení, které se týká možného protisoutěžního jednání mezi sázkovými kancelářemi. U podezřelých soutěžitelů byla provedena místní šetření," řekl Ekonomu mluvčí ÚOHS.

Tipsport podle mluvčího holdingu Václava Sochora s ÚOHS spolupracuje. "Předpokládáme rychlé uzavření této záležitosti a věříme v něj," řekl týdeníku. "Můžeme potvrdit, že s naší společností bylo zahájeno správní řízení ze strany ÚOHS. Jeho účelem je prošetření podezření z porušování hospodářské soutěže, které je dle našeho názoru zcela neopodstatněné a uměle vykonstruované," řekl Ekonomu mluvčí Fortuny Petr Šrain. Více také uvést nechtěl.

Fortuna je původně česká firma, ale roku 2009 byly všechny společnosti této sázkové skupiny začleněny do Fortuna Entertainment Group sídlící v Nizozemsku. Fortuna působí v Česku, Polsku, Slovensku, Rumunsku, Chorvatsku a Španělsku. V roce 2017 Fortuně vzrostl čistý zisk o 86,4 procenta na 15,4 milionu eur (asi 392 milionů korun). Čistý zisk českého sázkového holdingu Tipsport, který působí i na Slovensku, v roce 2017 meziročně vzrostl o 30 procent na rekordních 1,1 miliardy korun. Součástí holdingu je i sázková společnost Chance.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.8 + 8.9) *

Zpět na přehled