Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS prošetřuje zakázku na restaurátorské práce na Velehradě

ÚOHS prošetřuje zakázku na restaurátorské práce na Velehradě

ÚOHS prošetřuje zakázku na restaurátorské práce na Velehradě

4.2.2014 10:49, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prošetřuje zakázku na restaurátorské práce ve velehradské bazilice. ČTK to řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Zakázku zadávala místní římskokatolická farnost. V areálu známého poutního místa na Uherskohradišťsku se nyní dělají i další opravy.

Zakázka na restaurátorské práce se týká hlavní lodi baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje a také oblasti kůru chrámu. Její cena je zhruba jeden milion korun. "Podnět stále nebyl došetřen," uvedl bez bližších podrobností Švanda.

Úřad už má k dispozici dokumentaci vztahující se k zakázce. V případě, že získá podezření na možné porušení zákona o veřejných zakázkách, může zahájit správní řízení.

Stavbaři v těchto dnech v areálu velehradské baziliky pracují na replice opevnění a kruhové věže někdejšího opatského domu ze 13. století, které budou stát na jeho základech odkrytých v zahradě sociálního ústavu. Před dokončením je i expozice v podzemním lapidáriu, která by měla být otevřena o Velikonocích. Na letošek jsou plánovány i další úpravy.

Práce na replice opatského domu, které vyjdou asi na 7,6 milionu korun a zahrnují i informační tabule, by měly být hotové nejpozději v květnu. V lapidáriu, které bylo loni opraveno za asi 9,7 milionu korun, finišují práce na expozici zobrazující životní příběhy mučedníků z řad církve ve 20. století.

Všechny tyto aktivity jsou financovány z velkého projektu oprav areálu baziliky za zhruba 346 milionů korun, z nichž 294 milionů uhradí evropské fondy a zbytek stát. Téměř 117 milionů stála rekonstrukce sýpky a konírny na Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje, za téměř 112 milionů bylo opraveno nádvoří baziliky, na jejíž rekonstrukci padlo dalších asi 48 milionů korun. Stavba nového sociálního zařízení vyšla na 12,5 a oprava kostelíka Cyrilka na 9,1 milionu korun. Projekt bude ukončen k 31. srpnu letošního roku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.9 + 31.5) *

Zpět na přehled