Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS prošetřuje zakázku ČEZ na stavbu skladu jaderného paliva

ÚOHS prošetřuje zakázku ČEZ na stavbu skladu jaderného paliva

ÚOHS prošetřuje zakázku ČEZ na stavbu skladu jaderného paliva

12.3.2014 11:24, Zdroj: ČTK

Brno  - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prošetřuje zakázku ČEZ z roku 2008 na vybudování meziskladu vyhořelého jaderného paliva z elektrárny Temelín. Zahájil správní řízení. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Zakázku za 1,5 miliardy Kč v roce 2008 získala firma CEEI.

"Ve věci zakázky na dodávka skladu vyhořelého jaderného paliva Elektrárny Temelín včetně všech potřebných dokumentací a povolení vedeme správní řízení od ledna 2014. Existují pochybnosti o souladu postupu zadavatele se zákonem o veřejných zakázkách, a to v otázce prokázání kvalifikace vybraným uchazečem," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

ÚOHS se případem zabývá na základě podnětu státní zástupkyně Dagmar Machové, která nechala zakázku brněnským úřadem prošetřit. Zakázkou se v minulosti zabývala také policie. Případ ale odložila.

Sklad vyhořelého jaderného paliva v Temelíně byl od září 2010 ve zkušebním provozu. Kapacita skladu byla projektována na 30 let provozu elektrárny. Vejde se do něj celkem 152 kontejnerů Castor s obsahem 1370 tun těžkých kovů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.7 + 45.1) *

Zpět na přehled