Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS povolil dvě fúze související s CPI

ÚOHS povolil dvě fúze související s CPI

ÚOHS povolil dvě fúze související s CPI

26.8.2014 14:50, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil převzetí společností CPI Hotels a lucemburské Hospitality Invest skupinou GSG Group, kterou letos ovládl podnikatel Radovan Vítek. Jedno z rozhodnutí je už pravomocné, druhé nikoliv. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

GSG Group má ovládnout CPI Hotels spolu s její dceřinou společností Apartments V Tůních. Úřad se při posuzování případu detailněji zaměřil na dopady fúze na poskytování služeb čtyřhvězdičkových hotelů v Česku a dále v Praze a Ostravě. "Po prošetření všech okolností fúze dospěl úřad k závěru, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže," uvedl Rafaj.

Druhé správní řízení se týkalo převzetí lucemburské Hospitality Invest, S.á.r.l. Pod ni patří v ČR například společnosti Mamaison management, Orco Hotel Ostrava a Residence Belgická.

Společnost CPI Hotels na svém webu uvedla, že rozšiřuje svoje aktivity v ČR a vstupuje i na evropský trh. Portfolio skupiny se rozrostlo o značku Mamaison Hotels & Residences, operující v ČR, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rusku. "V posledních letech jsme se soustředili na intenzivní budování hotelové sítě v krajských městech České republiky, nyní se dostáváme také na zahraniční trhy," uvedl už dřéve generální ředitel a předseda představenstva společnosti CPI Hotels Jan Kratina.

Získání značky Mamaison Hotels & Residences podle něj znamená posílení pozice na trhu a souvisí s dlouhodobou strategií stát se nejsilnějším hráčem hotelového byznysu v tuzemském i evropském měřítku. Hotelová skupina CPI Hotels tímto spojením navýší svoji ubytovací i kongresovou kapacitu na téměř 8800 lůžek a 11.500 konferenčních míst.

Vítek se stal většinovým vlastníkem německé skupiny GSG Group (dříve Orco Germany) letos v létě. Vložil do ní svůj stoprocentní podíl v CPI Group, za něj dostal 2,5 miliardy nových akcií GSG Group. Dalších 279 milionů akcií koupil od jiných akcionářů, celkem tak nyní v německé realitní skupině drží 94procentní podíl.

Sjednocená skupina nese název GSG Group a má lucemburskou mateřskou společnost, jejíž akcie se obchodují na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Bilanční suma skupiny přesahuje 4,4 miliardy eur (120,7 miliardy korun) a letošní plánovaný obrat má vzrůst na čtvrt miliardy eur (6,86 miliardy korun). Tím by se zařadila na třetí místo mezi středoevropskými realitními skupinami.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.6 + 42.5) *

Zpět na přehled