Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS povolil další posilování skupiny EP Industries

ÚOHS povolil další posilování skupiny EP Industries

ÚOHS povolil další posilování skupiny EP Industries

26.6.2014 11:54, Zdroj: ČTK

Brno - Skupina EP Industries podnikatele Daniela Křetínského může převzít několik menších firem, které podnikají v oboru komunálních služeb a odpadů. Rozšíření jejích aktivit povolil bez podmínek Úřad pro ochranu hospoodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to řekl jeho předseda Petr Rafaj.

Transakce se konkrétně týká firmy SI Kladno, kladenských Středočeských komunálních služeb a berounské Středočeské údržby komunikací. Dosud firmy ovládalo několik fyzických osob.

"Úřad konstatoval, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže a vydal rozhodnutí o povolení," uvedl Rafaj.

Firma SI Kladno ovládá Městský podnik služeb Kladno, který zajišťuje na území Kladna a v jeho okolí svoz tuhého komunálního odpadu. Výnosy Městského podniku služeb Kladno v roce 2011 přesáhly 300 milionů korun. SI Kladno vlastnily dosud tři fyzické osoby - Jaroslav Pošta, Petr Schönfeld Zdeněk Vavřička. Měli podíly s dalšími společníky i ve firmě Středočeské komunální služby a ovládali i berounskou Středočeskou údržbu komunikací, která se stará o správu veřejného osvětlení, parkovacích automatů a vánočního osvětlení. Její další činností jsou služby v oblasti odpadového hospodářství. Firma má podle svého webu 20 zaměstnanců.

EP Industries patří mezi přední průmyslová uskupení v zemi. Zahrnuje desítku podniků působících v energetickém strojírenství, dopravní infrastruktuře a automobilovém průmyslu. Mezi jinými například výrobce autobusů SOR.

Konsolidovaný provozní zisk (EBITDA) podniků z EP Industries za rok 2011 činil 1,6 miliardy korun při tržbách 9,6 miliardy Kč. Podniky EP Industries zaměstnávají zhruba 3000 lidí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.5 + 44.6) *

Zpět na přehled