Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS potvrdil třímilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra

ÚOHS potvrdil třímilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra

ÚOHS potvrdil třímilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra

13.5.2013 13:11, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil třímilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra. Ministerstvo neuchovalo dokumentaci k tendru na licence k produktům Microsoft. Rafaj to dnes řekl ČTK. Zakázka souvisí s výplatou sociálních dávek.

Ministerstvo zakázku zahájilo jako centrální zadavatel v roce 2008. Na základě uzavřené rámcové smlouvy a následné prováděcí smlouvy a šesti dodatků byl mimo jiné vytvořen systém výplaty sociálních dávek pro ministerstvo práce a sociálních věcí.

Způsob a legálnost zadání tohoto systému přezkoumává ÚOHS v několika správních řízeních, v jejichž rámci si od příslušných ministerstev vyžádal dokumentaci o veřejné zakázce. Ministerstvo vnitra prý zaslalo dokumentaci po značných průtazích a nekompletní. "Následně se ukázalo, že ministerstvo nemá k dispozici originál dokumentace, nýbrž její prostou kopii. Některé podstatné dokumenty, jako například nabídka vybraného uchazeče Fujitsu Technology Solutions s.r.o., chyběly úplně," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Ministerstvo dosud tvrdilo, že jeho postupem nikomu nevznikla škoda, znemožněn nebyl ani přezkum tendru. Podle ÚOHS ale zadavatelé musejí uchovávat dokumentaci o veřejné zakázce pět let od uzavření smlouvy s vítězem tendru. Dokumentací se podle zákona rozumí souhrn všech dokumentů v listinné či elektronické podobě, jejichž pořízení v průběhu zadávacího řízení zákon vyžaduje, včetně úplného znění originálu nabídek všech dodavatelů a uzavřených smluv.

"Ministerstvo vnitra některé části dokumentace nepředložilo vůbec, jiné pouze v prosté kopii. Přestože zadavatel dále tvrdil, že má k dispozici originály všech podstatných dokumentů, přes opakované výzvy je úřadu nepředložil," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.1 + 23.8) *

Zpět na přehled