Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS potvrdil pokutu milion korun pro ministerstvo zdravotnictví

ÚOHS potvrdil pokutu milion korun pro ministerstvo zdravotnictví

ÚOHS potvrdil pokutu milion korun pro ministerstvo zdravotnictví

22.8.2014 10:58, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu jeden milion korun, kterou úřad uložil ministerstvu zdravotnictví. To nedodrželo zákon při zadávání veřejné zakázky na provoz vrtulníků pro střediska letecké záchranné služby, sdělil v tiskové zprávě Rafaj.

Ministerstvo nedodrželo zákon při stanovení lhůty pro doručení žádostí o poskytnutí zadávací dokumentace. "Tímto postupem se dopustilo podstatného ovlivnění výběru nejvhodnější nabídky," tvrdí Rafaj.

Zadavatel nejprve stanovil lhůtu v oznámení o zakázce ze dne 16. května 2008 do 30. června 2008. Posléze však 19. června téhož roku uveřejnil opravné oznámení, v němž měl lhůtu prodloužit do 14. července, nicméně ji zkrátil na 14. června. "Vypršela tedy ještě před samotným zveřejněním opravného oznámení. Potenciální uchazeči o zakázku tak nemohli o dokumentaci vůbec žádat, přestože následně ji ministerstvo některým uchazečům zaslalo," uvedl Rafaj. Podle Úřadu tím zadavatel nedodržel zásadu transparentnosti a zákazu diskriminace. Uchazeči, kteří o dokumentaci zažádali ještě podle řádného oznámení, byli zjevně zvýhodněni.

Skutečnost, že některým uchazečům byla dokumentace poskytnuta i po faktickém uplynutí lhůty nemění nic na závěru, že jednáním zadavatele mohlo dojít k diskriminaci potenciálních dodavatelů a tedy k podstatnému ovlivnění výběru nejvhodnější nabídky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.5 + 36.5) *

Zpět na přehled