Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS potvrdil pokutu 250.000 korun pro Prahu 6

ÚOHS potvrdil pokutu 250.000 korun pro Prahu 6

ÚOHS potvrdil pokutu 250.000 korun pro Prahu 6

10.2.2012 17:30, Zdroj: ČTK

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potvrdil květnovou pokutu 250.000 korun pro městský úřad v Praze 6 za tendr na odstraňování graffiti. Radnice uzavřela smlouvu s uchazečem, který nesplnil podmínky. Proti pokutě se odvolala, ÚOHS na ní ale trvá. ČTK to dnes zjistila z internetových stránek úřadu.

"Dospěl jsem k závěru, že nenastaly podmínky pro zrušení nebo změnu napadeného rozhodnutí," uvedl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj. Podle něj má pokuta preventivní charakter a její výše je dostatečně odůvodněná. Proti tomuto rozhodnutí se radnice podle správního řádu už nemůže odvolat.

V roce 2010 zadala radnice Prahy 6 společnosti Bartoň a Partner zakázku za více než 27,7 milionu korun na odstraňování graffiti. Společnost ale nesplnila podmínky soutěže, protože nedoložila v plném rozsahu požadovanou praxi. Měla být proto z tendru vyloučena. Druhá firma, která v tendru neuspěla, se odvolala k ÚOHS. Městská část ale výhrady odmítla a tvrdila, že vítězná společnost podmínky splnila. Nyní tedy předseda ÚOHS její pochybení potvrdil a na zaplacení pokuty trvá.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.3 + 7.4) *

Zpět na přehled