Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 16. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS posuzuje nákup čtvrtiny Sazka Group skupinou KKCG

ÚOHS posuzuje nákup čtvrtiny Sazka Group skupinou KKCG

ÚOHS posuzuje nákup čtvrtiny Sazka Group skupinou KKCG

11.4.2019 15:07, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zabývat odkupem 25 procent akcií sázkové společnosti Sazka Group skupinou KKCG miliardáře Karla Komárka. KKCG dosud vlastnila 75 procent akcií, zbylou čtvrtinu držel Holding EMMA Capital Jiřího Šmejce, uvádí úřad na svých internetových stránkách.

Úřad odkup podílu posuzuje v takzvaném zjednodušeném řízení, rozhodnutí by tedy měl vydat do 20 dnů.

KKCG před měsícem informovala, že jí připadnou zároveň veškeré podíly v české Sazce, řeckém OPAP, italské Lottoitalia a rakouské Casinos Austria. Holding EMMA Capital Jiřího Šmejce si ponechá akcie v chorvatské sázkové kanceláři SuperSport a dostane finanční kompenzaci v řádu několika stovek milionů eur.

Sazka Group založily společně KKCG a EMMA Capital v roce 2016. "Jsem rád, že se nám společně s Jiřím podařilo vybudovat největší loterijní skupinu v Evropě. Beru to jako příklad spolupráce dvou českých investorů a úspěšné expanze do zahraničí, protože se podařilo zhodnotit naše investice více než šestinásobně," uvedl dříve vlastník KKCG Komárek

Skupina KKCG spravuje několik společností, jejichž celková účetní hodnota přesahuje 5,2 miliardy eur (134 miliard korun). KKCG a jí vlastněné společnosti zaměstnávají více než 4000 lidí a vyvíjejí podnikatelské aktivity v 18 zemích. Skupina KKCG drží podíly například ve firmách MND, Sazka Group, Autocont, US Methanol, Fischer Grou, Conectart, DataSpring, SafeDX nebo Springtide Ventures.

EMMA Capital je investiční holding zaměřený na zahraniční trhy. Své aktivity chce směřovat většinou do sféry maloobchodu. Obvyklou strategií společností sdružených v holdingu EMMA je aktivní účast na řízení firem, do nichž EMMA kapitálově vstoupila. Finanční skupina EMMA vznikla v roce 2012 z podnětu svého jediného akcionáře, Jiřího Šmejce. Skupina EMMA je zároveň menšinovým akcionářem Home Credit Group, ve které Šmejc působí jako předseda představenstva.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.5 + 14.0) *

Zpět na přehled