Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 22. 9. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS posuzuje majetkové změny u tiskárny Svoboda Press

ÚOHS posuzuje majetkové změny u tiskárny Svoboda Press

ÚOHS posuzuje majetkové změny u tiskárny Svoboda Press

10.10.2017 15:33, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat majetkové změny, které se týkají jedné z největších tiskáren v tuzemsku Svoboda Press. Jejího majitele Euro-Druck Service přebírá další německá firma DPE Deutsche Private Equity Management III GmbH. Vyplývá to z webu ÚOHS.

Antimonopolní úřad případ posuzuje pouze ve zjednodušené proceduře. Transakci proto možná schválí ještě v říjnu. Posuzovat bude oblast komplexních ofsetových tiskařských služeb v souvislosti s tiskem novin, časopisů, reklamních materiálů a knih.

Svoboda Press se zaměřuje na tisk časopisů, prospektů, letáků a katalogů. Součástí transakce jsou také společnosti SEVEROTISK s.r.o. a Typos, tiskařské závody, s.r.o.

Podle ekonomické databáze Prodata výnosy společnosti Svoboda Press s.r.o. loni přesáhly 1,7 miliardy korun. Provozní zisk překročil 70 milionů korun.

Svoboda Press s.r.o. se specializuje na vysokonákladový rotační ofsetový tisk. Hlavním a typickým produktem firmy jsou celobarevné časopisy, katalogy a další reklamní tiskoviny - prospekty, letáky. Konečnými výrobky jsou tiskoviny složené nebo kontinuálně řezané, šité nebo lepené či zavěšené do obálky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.1 + 33.0) *

Zpět na přehled