Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS pokutoval Hradec Králové 200.000 Kč za to, že nevypsal tendr

ÚOHS pokutoval Hradec Králové 200.000 Kč za to, že nevypsal tendr

ÚOHS pokutoval Hradec Králové 200.000 Kč za to, že nevypsal tendr

16.2.2012 07:57, Zdroj: ČTK

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 200.000 korun pro Hradec Králové. Město uzavřelo smlouvu o spolupráci na výstavbě mateřské školy s firmou FATO bez výběrového řízení. Rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu úřadu.

Město má ještě možnost podat proti verdiktu antimonopolního úřadu správní žalobu ke Krajskému soudu v Brně. "O případném využití této možnosti teprve budou jednat příslušné orgány města," řekla ČTK mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Zakázka za 40 milionů korun se týkala stavby mateřské školy včetně infrastruktury v lokalitě Podzámčí v Hradci Králové - Třebši. Podle ÚOHS měl zadavatel veřejnou zakázku zadat v některém ze zadávacích řízení stanovených zákonem, které by objektivně dokládalo, že vybraný uchazeč nabízí nejlepší smluvní podmínky.

Město ale v rozporu se zákonem přistoupilo přímo k uzavření smlouvy o spolupráci na výstavbu mateřské školy. Svůj záměr zadavatel stvrdil uzavřením směnné smlouvy. Město Hradec Králové následně převedlo pozemky, na kterých měla být mateřská škola vybudována, do vlastnictví vybraného uchazeče.

Postup zadavatele mohl podle úřadu podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky, znemožnil účast dalších případných dodavatelů, a výrazně tak narušil soutěžní prostředí.

"Co se týče uložené sankce, není pochyb o odpovědnosti zadavatele za spáchání výše uvedeného správního deliktu," uvedl v aktuálním rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.8 + 19.6) *

Zpět na přehled