Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS podezřívá společnosti Hospimed a Puro-Klima z kartelu

ÚOHS podezřívá společnosti Hospimed a Puro-Klima z kartelu

ÚOHS podezřívá společnosti Hospimed a Puro-Klima z kartelu

26.7.2012 11:13, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podezřívá společnosti Hospimed a Puro-Klima z kartelu při zadávání veřejných zakázek. Vede s nimi správní řízení. Celkem už analyzoval v předběžném šetření a následně zahájeném řízení řádově několik set zakázek. Některé z nich se týkají i Středočeského kraje a tamních zdravotnických zařízení, řekl ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Společnosti Hospimed, Puro-Klima a také B.Braun Medical figurují v korupční kauze bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. Podle médií Rath od zástupců těchto firem přijal milionové úplatky.

Bývalý hejtman si peníze údajně vzal za to, že zasahoval do soutěže na nákup zdravotnického vybavení pro kolínskou nemocnici, na vybavení domova důchodců s lůžky následné péče v kladenské nemocnici a na dodávku zdravotnické technologie pro jeden z pavilonů mladoboleslavské nemocnice. Již dříve kriminalisté Ratha obvinili z přijetí sedmimilionového úplatku za zmanipulování zakázky na opravu buštěhradského zámku.

Kartelové řízení v oblasti nákupu zdravotnické techniky vede ÚOHS od loňska. Loni o tom informovali jeho zástupci na výroční konferenci s tím, že kartel se týká tří firem. Dvě z nich zveřejnil úřad po dotazu ČTK až dnes. Podle informací ČTK třetí stíhanou firmou není B.Braun Medical.

ÚOHS blíže nechce případ komentovat. Detailnější informace údajně zveřejní až po skončení řízení. "Nyní by jejich poskytnutí mohlo ohrozit jak vedení předmětné kauzy, tak procesní práva účastníků řízení," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.1 + 36.4) *

Zpět na přehled