Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS po letech uzavřel případ tendru radnice v Turnově

ÚOHS po letech uzavřel případ tendru radnice v Turnově

ÚOHS po letech uzavřel případ tendru radnice v Turnově

11.4.2014 10:57, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) po pěti letech uzavřel případ tendru na první etapu výstavby integrovaného terminálu veřejné dopravy v Turnově. Místní radnice měla za údajné chyby v zakázce původně platit pokutu 350.000 korun. Pokutu nyní ÚOHS definitivně zrušil, zjistila ČTK z webu úřadu.

Případ se táhne od roku 2009, kdy radnice tendr vypsala. Turnov podle dřívějších závěrů ÚOHS údajně porušil zásady rovného zacházení.

Hodnoticí komise prý poskytla čtyřem uchazečům - SaM silnice a mosty, COLAS CZ, Pražské silniční a vodohospodářské stavby a Metrostav - dodatečnou lhůtu deseti pracovních dnů k předložení odpovídající bankovní záruky. V případě dalšího uchazeče, kterým byla BAK stavební společnost, však postupovala jinak, čímž podle úřadu porušila zákon.

ÚOHS nyní dospěl k závěru, že turnovská radnice sice měla nabídky firem SaM silnice a mosty, COLAS CZ, Pražské silniční a vodohospodářské stavby a Metrostav vyřadit, tato chyba ale neměla vliv na výběr nejvhodnější nabídky. Vítězný EUROMONT GROUP podle úřadu postupoval správně.

ÚOHS se případem zabýval opakovaně. Uloženou pokutu nejprve zrušil Krajský soud v Brně, což loni potvrdil i Nejvyšší správní soud.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.8 + 35.0) *

Zpět na přehled