Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS: Plzeň zaplatí půl milionu Kč za chyby při opravě stadionu

ÚOHS: Plzeň zaplatí půl milionu Kč za chyby při opravě stadionu

ÚOHS: Plzeň zaplatí půl milionu Kč za chyby při opravě stadionu

12.12.2012 14:25, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil městu Plzeň pokutu půl milionu korun za chyby v zakázce na rekonstrukci stadionu ve Štruncových sadech. Město údajně diskriminovalo některé uchazeče o zakázku, kteří chtěli využít subdodavatele. Novinářům to dnes oznámil předseda úřadu Petr Rafaj. Plzeňský magistrát podá proti verdiktu rozklad. Postupoval prý stejně jako jiní zadavatelé.

Podle zákona o veřejných zakázkách může uchazeč, který není schopen prokázat splnění některých podmínek, nahradit kvalifikaci v chybějícím rozsahu subdodavatelem. Podobně uchazeči, kteří podávají společnou nabídku jako sdružení, mohou prokazovat kvalifikaci společně.

"V případě šetřené zakázky byli dodavatelé nucení k tomu, aby splnění kvalifikace prokázali pomocí jedné účetní závěrky. Dodavatelé tedy neměli možnost prokázat kvalifikaci společně v rámci společné nabídky nebo společně se subdodavatelem," uvedl Rafaj.

"Zpracováváme podání rozkladu tak, aby byl podán ve stanovené lhůtě," řekl Evžen Kaucký z odboru investic plzeňského magistrátu. Rozhodnutí ÚOHS rozporuje podle něj pouze jeden z ekonomických a kvalifikačních předpokladů, další posuzované kvalifikace byly v pořádku. "Zadavatel dodržel podmínku pro prokazování chybějící části kvalifikace prostřednictvím subdodavatele. Zadavatel se domnívá, že požadavky na jeden z dílčích kvalifikačních předpokladů, který je předmětem zatím nepravomocného rozhodnutí, stanovil v rozsahu nikoli výjimečně používaném i jinými zadavateli," dodal Kaucký.

Město tím podle ÚOHS porušilo zákon o veřejných zakázkách. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

Přestavba městského fotbalového stadionu ve Štruncových sadech v Plzni trvala po většinu roku 2011. Stála 360 milionů korun. Vznikly nové tribuny ve východní, severní a jižní části, zmizel atletický ovál a hřiště se posunulo o 18 metrů k hlavní tribuně. Stadion, na kterém hrává prvoligový klub FK Viktoria Plzeň, má nyní kapacitu téměř 13.000 míst k sezení.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.3 + 11.9) *

Zpět na přehled