Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS nařídil CzechInvestu dokončit telekomunikační tendr

ÚOHS nařídil CzechInvestu dokončit telekomunikační tendr

ÚOHS nařídil CzechInvestu dokončit telekomunikační tendr

22.7.2012 20:24, Zdroj: ČTK

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nařídil vládní agentuře CzechInvest dokončit půlmiliardový tendr na výběr operátora, který má malým firmám a živnostníkům poskytovat telekomunikační služby se slevou 60 procent. CzechInvest totiž podle ÚOHS toto výběrové řízení zrušil neoprávněně. V pondělním vydání o tom informuje týdeník Euro.

"CzechInvest nedodržel zákonem stanovený postup ve třech bodech, proto se tímto ruší rozhodnutí zadavatele o zrušení zadávacího řízení," uvedla místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová. Zlevněné volání má malým podnikům dotovat 490 miliony korun unijní Operační program podnikání a inovace a Česku podle Eura nadále hrozí, že bude muset peníze vracet. Termín na dodání počítačů a podepsání smluv na telekomunikační služby se zhruba třemi tisícovkami firem je totiž stanoven na 30. června příštího roku. CzechInvest se navíc proti rozhodnutí ÚOHS odvolal, takže tendr nabere další měsíce zpoždění.

Do výběrového řízení podalo nabídku pět firem: Dial Telecom, GTS Czech, T-Mobile, Vodafone a Telefónica v konsorciu s Českou poštou a společností ICZ, píše Euro. Hodnotící komise letos v lednu rozhodla, že žádný uchazeč nesplnil zadávací podmínky a všech pět nabídek bylo z tendru organizovaného CzechInvestem vyloučeno. Agentura následně tendr úplně zrušila v polovině února.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.5 + 27.5) *

Zpět na přehled