Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ÚOHS: Mikroregion Litavka losoval netransparentně, dostal pokutu

ÚOHS: Mikroregion Litavka losoval netransparentně, dostal pokutu

ÚOHS: Mikroregion Litavka losoval netransparentně, dostal pokutu

16.10.2015 09:44, Zdroj: ČTK

Brno - Mikroregion Litavka losoval netransparentně firmy v tendru na kanalizaci v aglomeraci Zdice-Chodouň. Od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dostal pokutu 200.000 korun, uvedl dnes úřad v tiskové zprávě.

Mikroregion před zahájením losování neumožnil přečíslování firem, přestože o to jedna z nich žádala. "Provedení přečíslování přitom bylo jednou z mála možností, jak zajistit a kontrolovat transparentnost výběru," uvedl Rafaj.

Způsob losování pomocí elektronického zařízení je podle něj ze své povahy zpětně nepřezkoumatelný. Právě přečíslování před zahájením vlastního losování mohlo rozptýlit případné pochybnosti firem související s možností manipulace elektronického losovacího zařízení prostřednictvím ovlivnění jeho softwaru.

"Přestože použité losovací zařízení a jeho zabezpečení pečetí bylo podrobně popsáno v notářském zápisu, nevypovídá to nic o stavu zařízení v okamžiku losování," uvedl Rafaj. Notář se podle něj nemůže k technickým otázkám sám vyjadřovat.

"Odmítnutí přečíslování zájemců vzbuzuje pochybnosti o zákonnosti postupu zadavatele, neboť vzniká podezření, že losovací mechanismus byl nastaven tak, aby byli vylosováni předem vybraní zájemci," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.6 + 41.2) *

Zpět na přehled